ترخیص کالا

ترخیص کالا چیست؟

به‌طور ساده می‌شود این‌گونه توضیح داد که وقتی بازرگانی قصد دارد کالایی را از کشوری دیگر به داخل کشور وارد کند ابتدا باید کالای خود را به گمرک تحویل دهد و سپس یک سری مراحل را در گمرک‌ پشت سر بگذارد تا اجازه ورود کالا به کشور را پیدا کند. به طی کردن این مراحل ترخیص کالا گفته می‌شود. برای ترخیص کالا از بندرعباس نیز مانند دیگر گمرک‌های کشور باید مراحلی را طی کنید. مراحلی مثل پرداخت مالیات، پرداخت سود بازرگانی، پرداخت حقوق گمرکی، گرفتن مجوز وزارت ارشاد، اداره استاندارد و اداره مبارزه با مواد مخدر و ... که البته بسته به کالای واردشده نحوه گرفتن این مجوزها و نوع این مجوزها می‌تواند متفاوت باشد.

ترخیص‌کار گمرک کیست؟

ترخیص‌ کار گمرک درواقع نماینده واردکننده کالا در گمرک است؛ و حکم وکیل واردکننده را دارد. گمرک یک نهاد دولتی است که وظیفه آن اخذ مالیات و عوارض واردات و صادرات کالا و همچنین نظارت بر روند صادرات و واردات کشور است؛ و به همین منظور برای اینکه کالایی وارد کشور شود قوانین و مقرراتی تعیین شده که باید برای ترخیص کالا  این روند طی شود. به عنوان مثال یک ترخیص کار بندر شهید رجایی این وظیفه را دارد تا به نمایندگی از صاحب کالا فرآیند ترخیص کالا را طی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالا را از این گمرک ترخیص کند.

داشتن یک ترخیص‌ کار خبره از موارد ضروری برای بازرگانان و تاجران است. یک ترخیص‌کار گمرک در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را دیده و با قوانین و چالش‌های کار در گمرک‌ها آشنایی پیدا می‌کند؛ و در نهایت و پس از گذراندن دوره‌های تئوری و عملی از وزارت کار مجوز کار در گمرک‌ها را دریافت می‌کند از جمله مهارت‌هایی که یک ترخیص‌کار گمرک در بندرعباس لازم است آن را دارا باشد آشنایی با مفاهیم گمرکی، دانستن قوانین، فرآیندهای ترخیص کالا از بندرعباس، آشنایی با اسناد و سامانه ترخیص کالا از بندرعباس، آشنایی با اصول انبارداری کالا و نگهداری آن‌ها، آشنایی با فرآیندهای طرح دعاوی گمرکی در بندرعباس و نحوه پیروز شدن در آن‌ها و آشنایی با تعرفه‌ها و ارزش کالاها در گمرک‌های بندرعباس از جمله این مهارت‌هاست.

 شرکت روان تجارت ملل  به عنوان ترخیص کار بعنوان یکی از شرکت های ترخیص کالا از گمرکات بندرعباس، گمرک باهنر، گمرکات تهران، گمرک فرودگاه امام خمینی ،گمرک شهریار و همچنین از خوشنام ترین شرکت های است که می توان گفت در زمینه های ترخیص کالا و خدمات مربوطه توانسته است پس از سپری کردن سالها فعالیت مداوم و مستمر با ارائه مشاور بازرگانی تعدادی از معروفترین و مشهورترین شرکت های تولیدی ،تجاری و صنعتی را مجموعه این شرکت  نمایند.

شرکت روان تجارت ملل  توانسته نهایت تلاش را در ارتقا بهبود کیفیت خدمات به مشتریان را داشته باشد. و با پرسنل  مجرب و کارآمد سعی  در بالا بردن سطح رضایت مدیران شرکت را دارد

خدمات شرکت روان تجارت ملل شامل:

 1. ترخیص کالا از کلیه گمرکات که می توان به گمرک تهران،بندرعباس و همچنین سایر گمرکات کشور اشاره کرد که این امر توسط حق العمل کار رسمی گمرک صورت می پزیرد
 2. انجام فرآیند ثبت سفارش  در کمترین زمان(یک روزه)
 3. ترخیص ماشین آلات صنعتی و ترخیص مواد اولیه مورد نیاز شرکت ها
 4. دریافت و اخذ مجوزهای ورود کالا و ترخیص کالا
 5. دور اظهاری در فضای مجازی گمرک (EPL)
 6. ارائه خدمات کارت بازرگانی
 7. انجام امور بانکی از قبیل گشایش اعتبار اسنادی،ارائه حواله بانکی بصورت مبادله ای
 8. انجام امور ترانزیت کالا
 9. مشاوره در خصوص تعرفه و همچنین ارزش کالا
 10. ارائه مشاوره بازرگانی به شرکت های تولیدی و بازرگانی

 

آرمان این شرکت  بالا بردن سطح رضایت و مشتری مداری و حفظ و نگهداری اسرار شرکت ها خواهد بود. 

ترخیص کالا از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

از نظر موقعیت، فرودگاه امام خمینی حدود 35 کیلومتری تهران که از طریق جاده قم - تهران و یا بزرگراه تهران - ساوه قابل دسترس می باشد.

در گذشته فرودگاه مهرآباد از حجم زیادی از پروازها و همچنین ورود کالاها به صورت هوائی را به عهده داشت که با احداث فرودگاه امام خمینی ، کمک شایانی در خصوص پروازهای خارجی و حمل بار هوائی را بعهده گرفت. فرودگاه امام خمینی(ره)، زیر نظر فرودگاه های شرکت بوده و کلیه پروازهای خارجی در آن ورود و خروج دارند که تخمین زده می شود که حدود 40 نام معتبر ایرلاین ها با بیش از 800 پرواز در هفته به فرودگاه های بین المللی دیگر، درحال انجام پرواز می باشد.

با توجه به امکانات و شرایط بوجود آمده، گمرک جمهوری اسلامی ایران توانست با راه اندازی و استقرار کردن ،گمرک و با امکانات خاص شرایط را فراهم نماید که کالاهایی که نیاز ضروری داشته، ازقبیل: دارو و مواداولیه نمونه جهت کارخانجات تولیدی و در صورت نیاز به فوریت کالا ،شرایط ترخیص کالا را فراهم نمایدگمرک فرودگاه امام خمینی توانسته شرایط ترخیص کالا جهت کلیه نیازهای شرکت های تولیدی و آزمایشگاهی، داروئی و نمونه های ارسالی به صورت شبانه روزی به خدمت گیرندگان ارائه نماید.

فرودگاه امام خمینی دارای چند حوزه می باشد:

 1. حوزه تجاری
 2. حوزه امانات پستی
 3. حوزه مسافری

در حوزه تجاری ،کالاهایی به صورت ورود موقت ،مرجوعی، ترانزیت داخلی و خارجی و صادرات موقت و صادرات قطعی صورت میپذیرد.

شرکت روان تجارت ملل توانسته با حضور مداوم و مرتب در پیگیری کالا از زمان ورود تا زمان خروج درکنارصاحبان کالا قرار گیرد تا بتواند با توجه به مسائل اقتصادی با کمترین هزینه و با حداقل زمان لازم نسبت به ترخیص کالا اقدام نماید که این امر باعث گردیده مشتریان  عامل معرف ما به دیگر همکاران صنایع باشند.

شرکت روان تجارت ملل این افتخار را دارد که در کنار مجموعه شما آخرین اطلاعات گمرکی در خصوص، تعرفه، ارزش ،نحوه ورود کالا، به صرفه ترین مسیر نحوه انتخاب ایرلاین، با کمترین هزینه ممکنه و بالاترین سرعت نسبت به ارائه مشاوره و تحویل کالا اقدامات لازم را انجام دهدپرسنل و مشاورین این شرکت آمادگی خود را در خصوص هرگونه اطلاعات در خصوص قوانین گمرکی اعلام داشته و باعث مسرت و خوشحالی ما خواهد بودکه با تماس شما با اطلاعاتی که اعلام می دارید، پس از تجزیه و تحلیل نسبت به ارائه مشاوره جهت ترخیص کالا اقدام نمایند.

ترخیص کالا از گمرک شهید رجائی بندر عباس

بندر عباس با توجه به موقعیت منطقه ای که دارد بالاترین ترانزیت کالا از طریق این گمرک و گمرک شهید باهنر انجام می پذیرد.گمرک شهید رجائی و گمرک شهید باهنر یکی از مهم ترین بنادر و مبادی ورودی به کشور بوده و بدلیل نزدیکی ومقرون به صرفه بودن هزینه حمل و نزدیکی به سایر بنادر جهان جهت ترخیص کالا مقرون به صرفه میباشد.

بندرعباس یکی از شهرهای بندری ایران است. از گذشته تا به حال صادرات و واردات از راه دریا یکی از راه‌های مهم تجاری در جهان بوده و این شهر نیز از بندرهای مهم تجاری ایران است؛ ترخیص کالا از بندرعباس توسط دو گمرک شهر انجام می‌شود.  سالیانه کشتی‌های تجاری و بازرگانی بسیاری از کشورهای مختلف جهان به این شهر آمده و جهت ترخیص کالا از بندرعباس کالای خود را در گمرک‌های این شهر ترخیص می‌کنند. بندرعباس دارای دو گمرک مهم است. دو گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر. همه بازرگانانی که این بندر را برای ترخیص کالای خود انتخاب می‌کنند باید به یکی از این دو گمرک مراجعه کنند. در مبحث ترخیص کالا اگر مشاوران خوبی برای این کار نداشته باشید کاری طاقت‌فرسا و زمان‌بر است. شرکت ما این افتخار را دارد که پیوسته در این سال‌ها در کنار بازرگانان و واحدهای تجاری بوده و بهترین مشاوره‌ها را برای ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان را به مشتریان خویش ارائه کرده است. در ادامه قصد داریم به نکاتی برای ترخیص کالا از بندرعباس اشاره کنیم.


مراحل ترخیص کالا از بندرعباس

همان‌طور که گفته شد برای اینکه یک کالا را به کشور وارد کنید باید در ابتدا آن را به یکی از گمرک‌های کشور تحویل دهید؛ و پس از طی کردن مراحل آزادسازی کالا آن را به کشور وارد کنید. در ادامه مراحلی که برای ترخیص کالا از بندرعباس باید طی کنید را به‌صورت فهرست‌وار بیان کرده‌ایم. برای طی کردن این مراحل بازرگانان می‌توانند خود به‌صورت مستقل عمل کنند؛ و یا اینکه از شرکت‌های مشاوره دهنده و ترخیص‌کارها کمک بگیرند. مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس عبارتند از:

 •     تنظیم اظهارنامه اطلاعاتی کالا
 •     تحویل اسناد مربوطه به گمرک، از قبیل گواهینامه بهداشتی و بارنامه کالا
 •     انطباق دادن اسناد دریافت شده
 •     انطباق دادن جزئیات اطلاعات ارائه شده با محصول
 •     صادر کردن پروانه ترخیص
 •     ترخیص کالا و کنترل پایانی

یکی دیگر از مزیت های گمرک بندر عباس ، نزدیک بودن به جزیره زیبای قشم بوده که در فاصله 25 کیلومتری قرار گرفته است. گمرک بندر عباس بیش از 60 درصد از تجارت بین الملل را در خصوص صادرات و واردات دارا بوده. گمرک بندر عباس در فاصله 24 کیلومتری شهر بندرعباس قرار گرفته استگمرک شهید رجائی بندر عباس از موقعیت و جایگاه ویژه ای برخوردار استگمرک بندرعباس با بیش از 85 گمرک بین المللی در حال ارتباط می باشد. از اهمیت گمرک شهید رجائی ،دارا بودن جرثقیل های دروازه ای جهت سرعت بخشیدن به تخلیه و بارگیری با توجه به شدت پهلو گرفتن کشتی رانی های بزرگ دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است. گمرک شهید رجائی با داشتن محوطه های مسقف و بسته، این امکان را به تجار و بازرگانان می دهد که کالاهای کانتینری و انباری را در شرایط ایده آل تحویل نمایند.

در رتبه بندی که در کشور انجام پذیرفته گمرک شهید رجایی رتبه اول را در خصوص ارزش وارداتی داشته و در رتبه های بعدی به ترتیب گمرک بند امام خمینی و گمرک زمینی تهران و گمرک فرودگاه امام خمینی را دارا می باشد.

شرکت روان تجارت ملل با بیش از  11 سال تجربه کاری و تجربیات بدست آمده در این سالیان در گمرکات کشور بخصوص گمرک شهید رجائی بندرعباس میتواند اطلاعات تخصصی خود را در اختیارشما عزیزان قراردهد

شرکت روان تجارت ملل آماده ارائه مشاوره در خصوص ارزش کالا و تعرفه کالا  جهت ترخیص کالا که از اهمیت خاصی برخوردار بوده را دارد و با کسب تجربه از گمرکات کشور بخصوص گمرک شهید رجائی بندعباس این توانایی را دارد در کنار شرکت های تولیدی ،بازرگانی ،پتروشیمی،نفت و گاز ،لوازم خانگی،چاپ و بسته بندی ،فویل آلومینیوم،فیلم پلی استر ،پلی اورتان زرین و دیگر کالا ها راهنمایی مهم را در خصوص ترخیص کالا ارائه دهید تا بتوانید جهت هرگونه تصمیم گیری و استخراج قیمت تمام شده اقدام نمایند.

مشاوره با این شرکت منجر خواهد شد در حاشیه امن اقدام به ورود کالا از  گمرک بندر عباس،گمرک تهران ،فرودگاه امام خمینی نمایید.

شرکت روان تجارت ملل آماده ارائه هرگونه مشاوره به تجار محترم بوده که تخصص و تجربه در زمینه ترخیص کالا منجر به این گردیده که تجار و بازرگانان هزینه  کمتری پرداخت نمایند.

از رموز موفقیت شرکت روان تجارت ملل ، تسلط به کلیه رویه های گمرکی بوده که این مهم، باعث بالا بردن رضایت مشتریان جهت رسیدن به اهدافشان خواهد بود.

به اطلاع می رساند که شعار شرکت روان تجارت ملل بر اساس اعتماد سازی سرعت و دقت می باشد که مارا برآن داشت تا از پرسنل حرفه ای جهت ترخیص کالا استفاده نمائیم .از آنجاییکه حداکثر سازی سود شرکت های تولیدی و تجار و بازرگان سرلوحه این شرکت بوده باعث میگردد که اطلاعات به روز را در اختیار تجار قرار دهیم.

خدماتی که از گمرک  بندر عباس قابل ارائه می باشد:

 1. ترانزیت کالا
 2. ارائه انواع مجوز استاندارد و غیره جهت سرعت بخشیدن به انجام امور گمرکی
 3. بارگیری و خروج سریع کالا
 4. تخلیه و بارگیری با توجه جرثقیل های دروازه ای
 5. نصب ایکس ری جهت ایمنی ورود کالا
 6. انبارهای مسقف و محوطه های باز کانتینری
 7. حمل و نقل کالا به نقاط مختلف کشور
 8. بهره گیری از تجهیزات به روز پیشرفته دنیا
 9. ورود انواع کالاها جهت ترخیص کالا

 گمرک‌های بندرعباس

شهر بندرعباس به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص خود، نزدیکی به کشورهای همسایه خلیج‌فارس، نزدیکی به مناطق آزاد تجاری قشم و کیش و دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق دریای عمان در گذشته‌های دور یکی از بنادر تجاری مهم ایران بوده است. امروز نیز این بندر با داشتن دو گمرک مهم سهم ویژه‌ای در صادرات و واردات غیرنفتی کشور دارد. و بازرگانان بسیاری برای سهولت کار خود ترخیص کالا از بندرعباس را نسبت به دیگر گمرک‌های کشور ترجیح می‌دهند. در ادامه به معرفی این دو گمرک پرداخته‌ایم.

گمرک شهید رجایی

گمرک شهید رجایی مهم‌ترین گمرک ایران است. سهم این گمرک از ترخیص کالا از بندرعباس  در حدود 50 درصد است. فاصله گمرک شهید رجایی تا شهر بندرعباس در حدود بیست و سه کیلومتر بوده و به خاطر حجم بالای صادرات و واردات دارای جایگاهی ویژه در زمینه تجارت جهانی نیز هست؛ تا قبل از سال 1385 این گمرک با هشتاد گمرک بین‌المللی کار می‌کرد. این گمرک دارای جرثقیل‌های بسیار بزرگی است که امکان تخلیه و یا بارگیری هر نوع کشتی تجاری را به وجود آورده است. این گمرک سابقه بارگیری 30 کشتی بین‌المللی بزرگ را با خود به همراه دارد؛ و از این حیث در بین گمرک‌های کشور نقشی ویژه دارد. به همین دلیل اگر به دنبال ترخیص کالا از بندرعباس هستید می‌توانید به این گمرک مراجعه کنید. گمرک شهید رجایی از لحاظ وزن کالاهای دریافتی هم پس از گمرک امام خمینی در مقام دوم قرار دارد.

گمرک شهید باهنر

بندر شهید باهنر از بندرهای قدیمی شهر است. پیش از انقلاب این بندر را به اسم بندر سورو می‌شناختند؛ که پس از انقلاب اسم آن به بندر شهید باهنر تغییر نام پیدا کرد. ساخت این بندر در سال 1334 توسط حکومت وقت تصویب شد و در سال 1346 کار احداث آن آغاز گردید. در گذشته نیز از این بندر برای ترخیص کالا از بندرعباس استفاده می‌شد. بندر شهید باهنر به این خاطر که در پناه جزیره قشم قرار گرفته از تأثیر امواج بلند دریایی دور است. همچنین موقعیت ممتاز آن و نزدیکی به مناطق آزاد تجاری کیش و قشم و دسترسی به آب‌های بین‌المللی باعث شده تا این بندر در بین تاجران و واردکنندگان از اهمیتی خاصی برخوردار باشد، و بازررگانان زیادی این گمرک را برای ترخیص کالا از بندرعباس انتخاب کنند. گمرک شهید باهنر در بخش صادرات کالاهای غیرنفتی بسیار فعال بوده و از این نظر سومین گمرک صادراتی کشور به‌حساب می‌آید.

اهمیت سرعت در ترخیص کالا از بندرعباس
با توجه به فرآیندی که باید برای ترخیص کالا طی کرد به نظر می‌رسد این فرآیند کمی زمان‌بر باشد. ولی طولانی شدن زمان ترخیص کالا می‌تواند ضرر و زیان‌های زیادی را برای واردکننده در بر داشته باشد. به‌عنوان مثال اگر کالای وارداتی خوراکی باشد لازم است تا زمان ترخیص کالا از بندرعباس در کمترین زمانی که امکان آن وجود دارد صورت بگیرد؛ زیرا بندرعباس شهری گرم و مرطوب است؛ و این موضوع می‌تواند خسارت‌های زیادی را به بازرگانان وارد کند. به این موضوع هزینه‌های انبار کردن کالا و هزینه‌های نگه‌داری کالا را نیز اضافه کنید. به همین خاطر است که ترخیص کالا باید در زمانی کم و به‌سرعت انجام گیرد؛ که این امر مگر با داشتن مشاورین خبره انجام‌پذیر نیست. داشتن یک مشاور خوب در این‌گونه موارد می‌تواند کمک‌کننده باشد و عمل ترخیص کالا را سرعت ببخشد. شرکت خدمات بازرگانی ما این افتخار را دارد تا در خدمت تاجران و بازرگانان بوده و با معرفی مشاورینی خبره به آن‌ها در امر ترخیص کالا از بندرعباس و گمرک‌های این شهر کمک کند.

ترخیص کالا از بندرعباس در گمرک شهید رجایی

گمرک شهید رجایی با داشتن وسعتی معادل 2400 هکتار بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران به‌حساب می‌آید و نقش عمده‌ای در ترخیص کالا از بندرعباس دارد. بزرگ‌ترین دریچه رو به صادرات و واردات به ایران است. بندر شهید رجایی در سال 1376 به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی در هیئت دولت ثبت شده و همین عامل باعث شد تا نگاه‌ها به این بندر تغییر کرده و امروز شاهد این هستیم که دستگاه‌های بارگیری پیشرفته‌ای در این بندر احداث شده تا جایی که بندر شهید رجایی را در رتبه اول جذب سرمایه در بین همه بنادر کشور قرار داده استدارا بودن تجهیزات پیشرفته برای ترخیص کالا از بندرعباس باعث شده تا این اسکله ترانزیتی غول‌پیکر توانایی میزبانی از انواع کشتی‌های دریایی و قاره‌پیما را دارا باشد. طبق آمار و ارقام موجود در بهار 1394 حدود 2 میلیون تن ترخیص کالا از بندرعباس در این گمرک انجام شده که سهمی بیست و پنج درصدی از حجم کل کالاهای واردشده به کشور است. این میزان واردات معادل بیش از 3 میلیارد دلار واردات کالا است؛ که در حدود سی و پنج درصد از کالاهای وارداتی به کشور بوده است. با در نظر گرفتن این آمارها به اهمیت این گمرک می‌توان پی برد. به همین خاطر شرکت بازرگانی ما سعی داشته تا جهت ارائه خدمات و کمک به ترخیص کالا از بندرعباس در این بندر همواره حضوری فعال داشته باشد.

ترخیص کالا از بندرعباس در گمرک شهید باهنر

گمرک شهید باهنر یکی از قدیمی‌ترین گمرک‌های ایران است که به خاطر موقعیت جغرافیایی مناسب در گذشته نیز بازرگانان خارجی بسیاری از طریق آن با ایران مبادلات تجاری انجام می‌ داده‌اند. این گمرک با تهران در حدود هزار و پانصد کیلومتر فاصله داشته و از دوازده اسکله بهره می‌برد. در سال 1394 سهم این گمرک در ترخیص کالا از بندرعباس در حدود بیست و چهار میلیون تن بوده که ارزشی معادل صد و یازده میلیون دلار دارد. این آمار و ارقام نشان‌دهنده اهمیت گمرک شهید باهنر است و این گمرک را به سومین بندر ایران در زمینه صادرات و واردات کالاهای غیرنفتی تبدیل کرده است. شرکت بازرگانی ما در گمرک شهید باهنر نیز به‌صورت بیست و چهار ساعته آماده خدمت‌رسانی به بازرگانان و تاجران است.

ترخیص کالا از گمرک بوشهر
بندر بوشهر و گمرک بوشهر یکی از بنادر مهم که کنار و مجاورت خلیج فارس بوده و در جنوب غربی ایران واقع گردیده و دارای آب و هوایی نیمه بیابانی و گرم می باشد و نام قدیمی بوشهر بنام ریشهر  بوده و از اهم فعالیت های گمرک بوشهر و بندر بوشهر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. دارای نیروگاه اتمی
2. پیشرو در صنعت کشتی سازی
3. صادرات و واردات انواع کالاها
4. دارای منطقه ویژه اقتصادی
5. اعطای تخفیفات گمرکی (حمل یکسره بدون توقف)

گمرک بوشهر:

یکی از فعالیت های بندر بوشهر،استقرار گمرک در این بندر بوده که این امر موجب می گردد که این بندر با توجه به شرایط قرار گرفتن و مجاورت خلیج فارس برای تجار و بازرگانان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده شرکت روان تجارت ملل   با قرار دادن تجربیات ترخیص کالا به تجار و بازرگانان باعث شده که بتوانند با کسب اطلاعات و استفاده از تجربیات شرکت ها نسبت به ورود کالا و صادرات اقدام نمایند. بندر بوشهر و گمرک بوشهر از بنادر مهم و همچنین فعال در حوزه خلیج فارس می باشدیکی از مواردی که تجار را ترغیب به واردات و ترخیص کالا از گمرک بوشهر می نمایند، قرار گرفتن گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بوده که می توانند از تخفیفات در سود بازرگانی برخوردار باشند.

شرکت روان تجارت ملل  این افتخار را دارد که، تجربیات سالیان خود را جهت اطلاع از تعرفه گمرکی و ارزش گذاری گمرک و استفاده از تسهیلات گمرکی و همچنین اطلاعات مورد نیاز در خصوص گمرکی تخفیفات گمرکی را در اختیار قرار داده که باعث مسرت و خوشحالی مشتریان خواهد بود تا بتواند در این امر مهم در خصوص صادرات کالا و واردات کالا و ترخیص کالا همراه شما عزیزان باشد.

 ترخیص کالا از گمرکات تهران - گمرک شهریار

گمرک شهریار با عنوان تنها گمرک زمینی در تهران میباشد که شامل گمرک شهریار و گمرک غرب بوده، گمرک شهریار دارای فضای زیاد و انبارهای متعدد با استانداردهای روز دنیا بوده که به بازرگانان کمک میکند تا جهت ترخیص کالا از این امکانات مهم بهره مند شود.

گمرک شهریار در سال 1355 تاسیس و آماده بهره برداری گردید. گمرک شهریار در نزدیکی شهر در جاده قدیم تهران کرج کیلومتر 6 واقع شده که با دسترسی کوتاه آماده بهره گیری جهت ترخیص کالا میباشد.

میتوان از مزیت های گمرک شهریار بشرح زیر نام برد:

 1. نزدیکی و سهولت دسترسی جهت ترخیص کالا در پایتخت
 2. نزدیکی به فرودگاه امام خمینی (ره) و گمرک شهریار جهت ترخیص کالا
 3. دسترسی و اتصال به راه آهن سراسری جهت ترخیص کالا
 4. بالا بودن استانداردهای بین المللی در انبارها
 5. دسترسی شرکت روان تجارت ملل با پرسنل مجرب به این گمرک جهت ترخیص کالا
 6. امکان ترانزیت کالا به گمرک شهریار – گمرکات تهران

پرسنل این شرکت  روزانه با توجه به حجم اسناد در جریان حضور مداوم در این گمرک حضور داشته که این امر باعث میگردد تا پروسه ترخیص کالا از گمرک شهریار با سرعت صورت پذیرد.

ترخیص کالا با توجه به شرایط موجود و الکترونیکی شدن در کلیه گمرکات باعث شده که همواره پرسنل شرکت روان تجارت ملل  اطلاعات خود را به روز نگه داشته تا بتواند پاسخگوی شرکت های تولیدی، تجاری و بازرگان باشد.

شرکت روان تجارت ملل  بصورت تخصصی در خصوص کالاهای:

 1. ترخیص کالا تخصصی فویل آلومینیوم از گمرک شهریار
 2. ترخیص کالا تخصصی فیلم پلی استر از گمرک شهریار
 3. ترخیص کالا تخصصی پلی اورتان رزین از گمرک شهریار
 4. ترخیص کالا تخصصی شیرآلات صنعتی از گمرک شهریار
 5. ترخیص کالا تخصصی داروها و تجهیزات پزشکی از گمرک شهریار
 6. ترخیص کالا تخصصی ماشین الات صنعتی از گمرک شهریار
 7. ترخیص کالا تخصصی مربوط به سفارتخانه ها از گمرک شهریار
 8. ترخیص کالا تخصصی دوربین عکاسی و مدار بسته از گمرک شهریار
 9. ترخیص کالا تخصصی فرش ماشینی از گمرک شهریار
 10. ترخیص کالا تخصصی برق گیر از گمرک شهریار

شرکت روان تجارت ملل  افتخار انتقال اطلاعات و تجربیات سالیان را به مشتریان دارد.